recenze

STRAD

duben 2007 (CD Bartók, Martinů) ”  Výkon Vladimíra Bukače je velmi idiomatický, za citlivé podpory orchestru vznikla krásně vyrovnaná nahrávka…”

Gramophone Magazine

“…velmi dobře zvolená a interpretovaná kompilace. Za citlivého doprovodu orchestru Českého rozhlasu pod vedením Vladimíra Válka, Bukač nabízí vřelé, emočně bohaté a zvukově barevné provedení koncertu B. Bartóka. Vrcholem této vynikající nahrávky je pro mě Rapsodie B. Martinů. Bukačovým rivalem je vynikající nahrávka Josefa Suka (Supraphon, 11/95), avšak tato nová nahrávka je úžasně přesvědčivá a skvěle postavená! Rob Cowan – Gramophone March 2007

Classica – Répertoir

(March 2007) CD

“Vladimír Bukač interpretuje tato díla s přesností, s velkou výrazovou intenzitou. Sonorně vřelý zvuk jeho violy je jedním z mnoha triumfů této zdařilé nahrávky…” Xavier Ray, Le répertoir

Le Monde de la musique

báječný violista Vladimír Bukač je podepsán pod  nejlepší nahrávkou Rapsodie B. Martinů. Jednoduchý avšak expresivní styl interpretace je modelem i pro Smuteční hudbu. V koncertu B. Bartóka sólista projevuje neobyčejnou zvukovou intenzitu i koncentraci .” Patrick Szersnovicz

Maestro Josef Suk

legendární český houslový virtuóz

” Osobně znám pana Vladimíra Bukač mnoho let. Je nejen vynikající muzikant, excelentní violista, ale i dobrý člověk. Každé setkání s ním je pro mne radostí…”

Josef Suk, Prague  2002

Harmonie

(hudební časopis)

“Vladimír Bukač je ve své domovině znám především jako člen Talichova kvarteta, mnohem méně jako sólový violista. Je škodou pro české firmy a štěstím pro české posluchače, že se ho ujal francouzský label Calliope. Mohl tak vyjít projekt, jenž je jak po stránce dramaturgické, tak interpretační velmi nadprůměrný.
Uměleckou úroveň Vladimíra Bukače musím hodnotit s velkým uznáním. Má skvělé technické vybavení, působivý tón – a co mě nejvíce zaujalo – má cit pro detailní odkrývání významů interpretované hudby. Především zmíněné Regerovy strukturně komplikované suity mu vyšly takřka ideálně.
Po přímé zkušenosti s jeho hrou mi i tato deska potvrdila, že Bukač je velkou nadějí do budoucna, neboť vynikajících sólových violistů moc nemáme….
Dr. Luboš Stehlík

Festivals/Concert

“Bukačova interpretace je založena na velmi spolehlivé technice levé i pravé ruky. Jako jeden z důkazů jeho hudební inteligence považuji používání vibrata, jež mu slouží opravdu k vyjádření jeho hudební myšlenky, emocí a neomezuje se je na tvorbu „krásného tónu“ .
Jeho tvoření frází je plně v souladu se skladatelovým záměrem, hudební styl velmi přirozený a tudíž velmi přesvědčivý.” Dr. Jan Dehner

Reopertoir/France

“….skvostná interpretace nádherného zvuku, barvy virtuozity a soudržné síly. Báječné provedení Sonáty B. Martinů! Není lepší verze. Bylo by skoro lepší zapomenout na druhořadou nahrávku Moog/Adni vydanou pro Naxos….”